Fotografia očami podtatrancov
Názov klubu FOP (Fotografia Očami Podtatrancov)
symbolizuje hlavné poslanie klubu - fotografiou zachytiť krásu všedných aj neobyčajných momentov zo života Slovenska a sprostredkovať ju ľuďom, ktorí majú Slovensko radi, ktorí obdivujú jeho krásy a ktorí často precestujú aj stovky kilometrov, aby túto krásu obdivovali.
 
Klub FOP združuje skupinu amatérskych fotografov spod Tatier, ktorí vo svojom voľnom čase pri potulkách po Slovensku zachytávajú svojimi fotoaparátmi zaujímavé okamihy každodenného života, krásy slovenskej prírody a čaro pozoruhodných miest a zákutí tejto krásnej krajiny.
 
Vznik klubu FOP sa nedá presne datovať, ale na jeseň v roku 2007 sa stretla partia dobrých priateľov aby si vymenil skúsenosti z fotenia. Boli to bratia Vladimír a Ľubomír Hurajtovci, František Závatzký a Ján Jaroš. Postupne sa myšlienka založenia klubu stávala skutočnosťou a klub začal svoju činnosť. Pribudli ďalší nadšenci - Peter Olekšák, Dana Husárová, Miroslav Kromka, Ľubomíra Dulová, Marek Gonda, Antonín Haratyk, Daniel Lipár, Pavol Tajboš, Adam Klimo a Peter Tajboš.
 
Postupne sa členská základňa menila odchodmi (Peter Olekšák, Dana Husárová, Miroslav Kromka, Ľubomíra Dulová, Marek Gonda, Adam Klimo a bratia Tajbošovci), ale aj príchodmi nových členov. Dnes je nás 13 členov, ktorých si môžete pozrieť na tejto stránke v sekcií „Členovia“.
 
Klub organizuje spoločné fotenia na rôzne témy a workshopy o fotení hlavne pre nových a menej skúsených členov. Tradíciou v klube sa stalo fotenie s českými priateľmi, ktoré sa uskutočňuje začiatkom mája každého roku pod názvom Beskydy. Tento rok bol už jubilejný X. ročník. Na jeseň zase klub organizuje jesenné fotenie s klubom Považie a to formou striedaní organizácie. V roku 2016 to už bude V. ročník.
Ďalej klub pravidelne organizuje spoločné výstavy členov klubu, ale aj jednotlivých členov. Je to hlavne z dôvodu prezentácie prác každého člena.
 
FOP POPRAD je od 21.4.2011 Občianskym združením.
 
HURAJT Vladimír - prezident
CHÁB Milouš - tajomník
PODOLINSKÁ Nikola - pokladník
HARATYK Antonín – člen výboru
 

Všetky fotografie a texty sú chránené autorským zákonom.
©  Fotoklub FOP POPRAD  2011 - 2024