Fotografia očami podtatrancov
TOP
 


26.09.2017
DOLOMITY


Prvá a verím, že nie posledná spoločná akcia členov klubu - Vladimír Hurajt, Stanislav Holbus, František Gomboš a samozrejme a ženská časť Nikola Podolinská - DOLOMITY 2017.
Po spoločných prípravách sme sa vydali vo štvrtok o 17:00 hod. z Kežmarku smerom na Bratislavu, Viedeň ďalej cez Rakúsko smerom na mestečko Sexten v Taliansku na prvú klubovú akciu Dolomity 2017.
Naša zastávka bola v nad mestečkom Sexten ulica Mitterberg s výhľadom na časť Sextenských Dolomitov. Dorazili sme asi okolo 04:30 hod., po veľmi krátkom oddychu a veľmi rýchlom prezlečení pri nízkej teplote sme začali naše prvé fotenie v týchto krásnych končinách Dolomit. Východ slnka, zmeny farieb na vrcholkoch na dávalo príjemný pocit z fotenia. Myslím si že každý z nás to poriadne užil. Domáci akurát zvážali mlieko so svojich fariem, tak sem tam nás vyrušilo nejaké auto. No nepocítili sme nejaký vzdor voči nám. Po skončení sme sa pomaly presúvali na miesto kde sme mali ubytovanie. Hoci bolo sľúbené až od 14:00 hod., personál nás ubytoval hneď po príchode. Ubytovali sme sa v hoteli Dolomit Boutique hotel.
Po uložení svojich vecí sme si spoločne určili miesto a čas fotenia do večera a ešte sme netušili čo nás čaká. Okolo 15:00 hod. sme sa vybrali na Alta Badiu a večerné fotenie kostola Santa Croce. Smerom hore sme sa vyviezli lanovkou a s dobrým úmyslom, fotiť uvedený kostol pri západe slnka nám ako tak vyšiel, ale cesta dole bola pre niekoho z nás utrpením, a to doslova. Najprv išli Nikola a Stano, tí aj zablúdili ale vynašli sa. Požiadali o pomoc domácich a tí ich za 6 pív doviezli až na spodnú stanicu lanovky. Muky prežíval Vlado lebo klesanie po zjazdovke mu nerobilo veľmi dobré a bol na pokraji ukončenia. Nakoniec po dlhých telefonátoch sme sa konečne všetci našli. Dôvod a radosť na oslavu návratu bol veľmi veľký.
Na druhý deň sme ihneď ráno vybrali na ďalšie miesto fotenia a to Paso Fazagero a musíme skonštatovať, že to bol veľmi dobrý výber miesta. Slnko svietilo síce len cca 20 minút, ale všetci sme to vystihli a nafotili krásne fotky. Po návrate kvalitné a chutné raňajky po ktorých sme si zašli na malý nákup pre rodinných príslušníkov, niečo na pamiatku. Po oddychu cesta cez krásne mestečko Cortina d'Ampezzo smerom na ďalšiu zástavku a to Tre Cime chata Rifugio Auronzo, a ako to nazýval Vlado Tri Koruny. Vzhľadom na polohu slnka sme však videli len dve veže, ale určite to stalo za to - nádherné miesto. Po fotení cesta na hotel a chystať sa na ranné fotenie. Krátke posedenie a spánok.
Ráno sme sa však dočkali aj trocha "zlého" počasia, pršalo a na vrcholkoch aj poletoval sneh. Preto rozhodnutie bolo jasné - raňajky, zbalenie si batožina a cesta domov.
Záverom asi len dodať každý z nás si to chce zopakovať, lebo krajina je nádherná a fotiť je tam ešte veľmi veľa. Troška musíme dúfať, že sa tam o rok vrátime. Na záver len aby sa vám naša galéria páčila a tu je naša tvorba:

 


 Všetky fotografie a texty sú chránené autorským zákonom.
©  Fotoklub FOP POPRAD  2011 - 2017